На 26 юни 2020 г. в двора на Профилирана гимназия „Христо Ботев“ гр.Попово зрелостниците от Випуск 2020 тържествено получиха своите дипломи за средно образование. Гости на празника бяха представители на Община Попово, директори и учители от основни училища на територията на Община Попово, представители на „Ротари клуб“ Попово и „Мебел Стил“.
Награди от „Ротари клуб“ Попово получиха:
Първенец на випуска – Цветан Иванов от XIIБ клас.
XIIA клас
- Айсун Мехмедова
- Симеон Христов
- Даниел Кръстев
XIIБ клас
- Теодора Тодорова
- Мерлин Илиязова
- Ренета Георгиева
Наградата от „Мебел Стил“ бе връчена на Симона Йорданова от XIIБ клас.
По традиция освен за учениците награда имаше и за учителя на годината. Тази година това бе Венелин Лазаров – директор на ПГ „Христо Ботев“.