Меню Затваряне

Отличия по повод 24 май – Денят на българската просвета и култура и на славянската писменост

В навечерието на големия български празник 24 май – Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост, Община Попово награди изявени ученици, заели призови места в национални и областни конкурси и състезания:

  • Цветан Цветанов Иванов – 12 клас – Първо място на областният кръг на олимпиадата по Биология и здравно образование – класиран за Националния кръг на олимпиадата
  • Десислав Цанков Димитров – 11 клас –  отлична оценка на XVIII Национално състезание по природни науки и екология гр. Търговище, с разработка, включена в сборник по STEM – ученически проекти. Първо място на областния кръг на олимпиадата по Химия и опазване на околната среда.
  • Мая Деянова Денева – 11 клас – Първо място на областния кръг на олимпиадите по Български език и Английски език.  Финалист в AUBG Multi Talent Quest 2020 – Международно мултидисциплинарно състезание за ученици от 11 клас
  • Аслъ Ахмедова Алиева – 11 клас – отлична оценка на Четвърто национално ученическо състезание на философски факултет на ВТУ „Св.св. Кирил и Методий“
  • Йоана Стилиянова Иванова – 11 клас – отлично представяне на XVIII Национално състезание по природни науки и екология гр. Търговище
  • Мартин Тодоров Стефанов – 10 клас – Първо място на областния кръг на олимпиадата по История и цивилизации
  • Мария Росенова Ангелова – 10 клас – Второ място на Националния конкурс „Възкресение Христово“ 2020 – раздел „Фотография“
  • Налян Алиева Юмерова – 9 клас – Отлично представяне на Националното състезание за ключови компетентности по природни науки.  Първо място на областния кръг на олимпиадата по Химия и опазване на околната среда.
  • Йоана Любомирова Максимова – 8 клас – Класирана за националния кръг на олимпиадата по Информационни технологии.
  • Мертан Бехнур Мехмедов – 8 клас – Първо място на областен кръг на олимпиадата по История и цивилизации
  • Николай Христов Николов – 8 клас – Първо място на областен кръг на олимпиадите по Математика и Физика
  • Калоян Атанасов Колев – 8 клас – Първо място на областен кръг на олимпиадите по Математика, Химия и опазване на околната среда и Биология и здравно образование.
  • Анна-Мария Христова Атанасова – 8 клас – Първо място на областния кръг на олимпиадата по География и икономика.

За постигнати отлични резултати в учебно-възпитателния процес са отличени:

  • Снежана Йовчева Добрева – главен учител по Информационни технологии.
  • Ваня Стефанова Димитрова – старши учител по Химия и опазване на околната среда.
  • Станислав Пламенов Стефанов – учител по Физическо възпитание и спорт.

Още 95 ученици от училището ще получат грамота в електронен формат от ръководството на училището за отлично представяне на училищни, общински, областни и национални олимпиади, състезания и инициативи.

Благодарим на всички за креативността, находчивостта, желанието за изява и развитие в областта на науката, изкуството, технологиите и спорта. Благодарение на Вас, вървим уверено напред, защото всички в Профилирана гимназия „Христо Ботев“ – „Знаем, можем, ще бъдем“!

От колегията

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *